Můj příběh...

Ahoj jmenuji se Janan vyslovuje se to Džanan a v překladu mé jméno znamená srdce a duše.
Pocházím ze Severních Čech z malého městečka Zákupy, kde jsem vyrůstala po boku dvou sourozenců.
Můj otec je tvořitel velký muž, který mne naučil stát pevně na nohou, mít trpělivost a vytrvat v tom, co mne baví. Je to přísný muž, který mi říkal pravdu, která ne vždy byla příjemná, ale o to více si jí dnes vážím. Díky tomu jsem se mnohem více snažila a učila.
Má maminka krásná bytost věčně s úsměvem na tváři z hravou myslí a působící, že vše zvládne a snese, mne vybavila do života krásnou ženskostí a radostí ze života a nebát se překonat vše, co mi život přináší a s úctou a láskou v srdci jít dál za svými sny.
Děkuji tedy svým rodičům, které jsem si vybrala dne 30.5.1977 při svém zrození za to, že mne neustále provází mým příběhem i přesto, že jsem ve svých 16 letech jejich hnízdo opustila a nyní se vidíme jen zřídka, neb v dětství mi bylo dáno tolik, že nyní mohu jít sama se sebou.
Jako dítko jsem si neustále kreslila, běhala a tančila. Byla to má radost, kam jsem mohla uniknout od povinností, které přinášelo se starati o stavení a menší statek.
Závodně jsem dělala atletiku. Při rozhodování v pubertě kudy má cesta povede mezi sportem či malbou, jsem si nakonec vybrala tvoření. Vystudovala jsem ZUŠ obor sochařství a malba a poté se dostala na SOUS sklářské v Novém Boru na obor malířka skla a keramiky. Po škole jsem chtěla jít dál studovat do Prahy, ale nebylo mi to rodiči dovoleno a musela jsem jít pracovat, abych finančně podpořila rodinu. Prošla jsem si tedy vícero malířskými dílnami, kde jsem se učila různým technikám malby a sbírala zkušenosti.
Zlom v mém životě nastal, když jsem přijala pracovní nabídku v Karlových Varech ve studiu Moser, abych znovu obnovila malbu starých replik a unikátů. Místo jsem přijala jako výzvu dokázat, že něco umím. Úkol to byl nelehký, ale podařilo se. Během působení v Moseru jsem získala pár hodnotných cen za své malování, ale nejvíce si vážím 3. místa v celorepublikové soutěží v malbě skla v Novém Boru. Moser jsem nakonec opustila po 10 letech, neb jsem se cítila svázána systémem a lehkou neúctou vůči skvělým lidem, kteří umí a zaslouží si více. 
Ve volném čase jsem se začala věnovat tanci, který mne neskonale okouzlil svojí lehkostí a otevřeností projevit vše, co cítím. Začala jsem navštěvovat i hodiny muzikoterapie, která mi moc pomohla vyrovnat se s dětstvím a umět otevřít mysl a srce.

V roce 2002 mne potkalo velké štěstí prvorozený syn Jakub, v roce 2004 dcera Šárka, v roce 2010 můj nejmenší syn Jan Damián a v roce 2018 nejmenší dcerka Brambůrka (Barborka). Je to velká cesta poznání matky, ženy. Starší syn má lehký Autismus a Aspergerův syndrom a mladší 1 Diabetes. Jejich nemoc mi ze začátku dala zabrat, ale dnes si říkám díky, že mají pouze toto, neb jsou mnohem horší nemoci. Žena dokáže hodně unést a zvládnout, jen si musí srovnat priority a život jako takový, za tuto zkušenost děkuji denně.

Vydala jsem se tedy na cestu poznání alternativní medicíny, aromaterapie, masáže, správné manipulace a cvičení pro děti, muzikoterapie, tanec, arteterapie, zdravá strava aj. abych dokázala co nejvíce ulehčit naší situaci. Vzdělání v těchto oborech bylo obsáhlé a drahé a tak jsem se rozhodla si otevřít centrum Vědomáček pro rodiny s dětmi, kde jsem svou zkušenost mohla předávat dál. Vědomáček, už dnes je pouze putovní, což znamená, že vás ráda navštívím, prostory jsem už opustila, nebylo možno to finančně zvládnout. Navštěvuji tedy převážně školky a školy s muzikoterapií propojenou s dalšími zkušenostmi.

Muži....tak nějak si říkám, že to asi s nimi neumím. Trpělivost zřejmě vyčerpávám na dětech a zájmech a na ně nezbývá. Nebo jsem spíše vcelku přísný člověk a chci od nich příliš, nevím.
Děti své otce vídají kdy chtějí, mají dokonce klíče od našeho bytu, takže mohou přijít, kdy se jim zamane, máme pohodové vztahy.

Běh mě bavil, už od dětství ovšem od roku 2014 běhám aktivněji a neustále se k němu vracím i po porodu Brambůrky, je to můj relax.
Koloběžka. Ta mi vstoupila do života v březnu 2019 a unáší mě do jiného světa, kde mohu vypnout a zároveň nabrat kondici, učit se číst v mapách a objevovat svět. Jedině na ní zapomínám na svou rodinu a jsem svobodná.

Má nynější práce. Mám doma svou malou dílničku- ateliér, kde tvořím, maluji, šiju, vše co si kdo přeje, tak se nebojte mne oslovit. Vyrobím vám originální dárek pro vás i vaše blízké. vše najdete na mém eshopu https://www.eshop.studiojanan.cz/

A tak moji milí, kdo jste dočetli, až sem můj příběh ženy, je vlastně o nás všech. Poznávám tolik bytostí díky svým aktivitám a za to moc děkuji, Jste součástí mého příběhu a o některých z vás se tu i ve svých příbězích zmiňuji a za to díky.

Mějte se rádi a třeba někdy, někde ahoj s láskou Janan