Ještěd SkyRace 24km 2016

16.04.2016

JEŠTED SKYRACE 24,5km mistrovství České republiky a těžký závod.
Tak v tomto závodě jsem byla nevině. Může za to Martin přihlásil mne bez mého svolení a já už nemohla nic říci. Nechtěla jsem v tom být sama, tak jsem ukecala Ivetku. To jsem ovšem netušila, co to bude zač. Ivetka ještě nikdy žádný závod neabsolvovala a furt měla touhu, tak jsem jí ji splnila.
Cesta byla trochu vypjatá neb jsme to hledali, ale dorazili jsme včas. Počasí nic moc a kopce nás docela děsili, ale mé pozitivum opět zvítězilo. Dnes se směji, když to píšu, ale tehdy nám do smíchu moc nebylo. Byla jsem docela nemocná, nějaká viróza a toho své dny (na to mám štěstí), ale dalo se to zvládnout. Lehká nervozita, na startu foto s Ivetkou. Pusu Martinovi a už byl start. Pak jen následovali krpálky nahoru a dolů, téměř žádná rovinka. Furt mne štvali mé hůlky, které jsem si jen nasazovala a sundavala a rozhodla se, že musím pořídit nové. Jinak se běželo celkem v klidu a v pohodovém tempu, kopce jsme si obě vyšláply. Občas někoho potkali a povzbudili. Počasí bylo šílené, pršelo a na Ještědu, na který jsme lezly dvakrát po čtyřech po obrovských kamenech byla vichřice jak z hororu. Ivetka jen furt říkala, "kdyby to věděl můj manžel tak mne sem nepustí". Já se musela smát a věřila jsem jí. Říkám Ivet "to je adrenalin".
Závod jsme doběhly společně, neb jsme si to slíbily v čase 3:20hod. a 49 místo.
U auta jsem jen řekla "Ivet do prd... tvůj první závod a takový masakr". Omluvila jsem se.
Občerstvovačka v cíli byla super. Byla jsem i jako vegetarián moc nadšená. Považuji tento závod za další mojí srdcovku, neb to je to správné "vzrůšo".