Hlášky Botonožců

01.10.2020

Denně je potkávám, mají na nohách boty, pro mě jsou to Botonožci a často, ke mě promlouvají....
Tento příspěvek, jako jeden z mála, bude neustále doplňován, zde totiž najdete nové a nové hlášky, vtipné komentáře, údivné hlasy a také strachy a nedůvěru k bosé chůzi, natož bosoběhu.
Postupně doplním, až se rozpomínám zpět v čase...

5,4,2021
Užívám si výletu s dětmi na Bílé Vodě. Najednou koukám a ve vodě hned na pláži plave mrtvá ryba. Jdu hledat nějaký plastový pytlík, či něco čím bych jí nabrala a dala do lesa. Koukám i do popelnice s plasty a cítím jak na mě hledí dvě ženy a jedna z nich mi vyděšeně povídá " Vám někdo ukradl boty?" já záchvat smíchu, že ne jen hledám cosi na vyjmutí mrtvého tvora z vody.....

13.11.2020
Venku mrzne a je pár stupňů pod nulou, odcházím z domova. Otevírám vstupní dveře našeho baráku a tam stojí tři lidé a chtějí dovnitř vstoupit. Usmívám se na ně a říkám "račte vstoupit a jako doma". Začali se smát a najednou všichni ztuhli a začali na mě vyděšeně křičet, že jsem si zapomněla vzít boty a ukazovali na mé nohy. Já se smála od ucha k uchu a řekla, že to vím....

10.11.2020
Běžím si tak bosa hlubokým lesem a vybíhám na jednu lesní cestičku a tam jsou lesáci zapálení do své práce. Já přeskakuji čerstvě poražené stromy jako laň a balancuji na nich, až jeden z těch mužů překvapeně zvedne oči. V tu ránu užasle nahlas říká kolegům "ona běží bosa".
Vždy to vykouzlí úsměv na mé tváři a potěší, že mohu a chci a uvědomuji si jak moc mě ten bosoběh baví....

30.10.2020
Při bosoběhu těsně před domovem, jsem potkala bandu dětí. Slušně pozdravily a poté jedna dívka vyděšeně vykřikla "Vemte si boty"!

11.9.2020
V poklidu si jdu a najednou zezadu slyším. Paní mohu si Vás vzít za ženu? Ušetřil bych za boty. 

24.3.2020
Muž středního věku, přichází ke mě a hned se mě ptá. Mohu Vás poprosit, že byste mi ukázala nohy ze spodu? Pozoruji Vás, už delší dobu a určitě tam musíte mít už kopyta.

18.2.2020
V supermarketu nakupuji a prochází kolem mě tatínek s klučinou tak 5 let. Ten vytřeštil oči hledící na mé nohy a začal tatínka zasypávat otázkami, proč nemám boty. Tatínek začal koktat a pak to vzdal a otočil se na mě a řekl: "Můžete mu to prosím vysvětlit?" S úsměvem jsem mu pověděla, co mi bosochůze přináší. Chlapec byl nadšen a tatínek ušetřen. 

9.1.2020
Venku je lehce nasněženo. Procházím v Sokolově nádražím a scházím vedle jedné paní do podchodu a v tom vidím, jak se ze dveří vyřítí místní ochranka a křičí "paní zastavte se"! Obě se zarazíme, paní se mi podívá do očí, co se děje a já, už se usmívám. On začne gestikulovat a vyděšeně na mě volá " Vy nemáte boty!"
Paní se teprve teď podívá na mé nohy a vyděsí se též. Já v klidu odpovídám " já vím". Jemu se evidentně ulevilo, že jsem si toho vědoma. Pak byla chvilku klidná debata o tom, co na to jeho nohy v kanadách, a co mé bosé nohy ve sněhu.

22.12.2019
Kamarádka mi vyděšeně posílá fotografii pořízenou ve sněhu v lese. Je tam bosá stopa. Píše mi. Prosím Janan, řekni mi, že je to tvá stopa! Já jí odepisuji, kdepak já jí mám štíhlejší, toto je Yetti. Nevím zda-li byla klidnější.

12.11.2019
Vcházím do malého obchodu a u pultu stojí cikán a kouká ne mě. Chvilku ticha, čekám, kdy se zeptá. Nadechne se, vzdechne a pak praví. "Paní, já už Vás viděl včera. Pojďte já Vám boty koupím."

2019 Volební kampaň starosty města....... na náměstí si to ke mě kráčí zdejší známý politik s čímsi v ruce. Podává mi se suverénním úsměvem svojí propagaci volební. Já odmítám a on "moudře" praví: " Vezměte si alespoň tu propisku, když nemáte na boty". 

9.5.2019
Jdu si ulicí a potkávám maminku s dívenkou tak 3 roky. Ta se okamžitě zarazila, sedla si na zem a začala si vehementně zouvat boty a sundávat ponožky. Maminka začala šílet, ať to nedělá a maličká ukázala na mě a říká "ona nemá". Maminka na mě odevzdaně hledí a já se usmívám. Kompromisem to skončilo, holčička odešla v ponožkách. 

7.3.2019
Přibíhám bosa ke vchodu našemu a okolo prochází zrovna sousedé z protějšího domu. Oba nadšeně vykřikují: " My Vás sledujeme a moc Vám fandíme". Vykouzlilo mi to úsměv na tváři a moc potěšilo.

12.2.2019
Lehce sychravo tak 5 °C. Potkala jsem maminku s holčičkou tak 6 let jí bylo a kouká ne mé nohy, já samozřejmě bosa a ona říká mamince "Ona nemá ponožky".

říjen 2018
Chystáme se na Vítání občánků s Brambůrkou. Celičký den přemýšlím, které šaty si na sebe vezmu. Mezi tím často slýchám od manžela komentář "a vezmeš si ty boty viď"? Já nereaguji a vždy to zamluvím. Chvilku před odchodem, se nadchnu pro jedny krásné hnědé šaty a ukazuji se manželovi, zda-li mi sluší a jestli je to správná volba. On se na mě podíval a odevzdaně řekl: Je to jedno, stejně ti všichni budou koukat na nohy.

10.10.2018
Seniorky v našem vchodě. Není nad to denně potkávat ustarané babičky v baráku, které mi neustále dokola říkaly, že nastydnu, ať se proboha obuji. Už jsem začínala mít pocit, že je to jak zaříkávadlo a bylo to docela obtěžující. Brala jsem to jako nauku největší trpělivosti.....po dvou zimách mé bosochůze to konečně vzdaly a já mohu jíti po chodbě svobodně, beze slov a nářků.

Nejčastější komentáře:
Kde máte boty?
Vy nemáte na boty?
Vemte si proboha boty!
To se nebojíte, že na něco šlápnete?
Píchnete si něco do nohy!
Nastydne Vám močák!
Co na to Vaše ledviny?
Já vím, je to zdravé, ale musí to bolet.