ALPY Karwendel-Berglauf 11km

19.07.2015

Závod běh 11 km plus 1500 metrů z 920 metrů do skoro 2500 metrů převýšení, aneb překonala jsem opět sebe sama a vyběhla si první pořádnou horu na hranicích Německa a Rakouska.
Čas 2:17hod s neskutečnou pokorou a úctou k hoře Karwendel.

Takto to dopadá, když vám Lukáš řekne " holka dokud si nevyběhneš nějakou pořádnou horu tak nejsi běžec". 
Jenže kdo mě zná tak ví, že výzvy já miluji. Dala jsem za úkol Lukášovi vybrat mi závod. Poslal mi dva a já si vybrala právě Karwendel.

Příprava skoro žádná, neb na takový závod se u nás ani natrénovat nedá. Cesta byla příjemná, atmosféra parádní a registrace luxus hodná profíkům. Dostala jsem spoustu darů včetně luxusního trika.

Rozcvička a kochání se na ten horu co nám trčí za hlavou, tam poběžím? Haha se směji, však on mě úsměv později přechází....

Vcelku slušná účast a závod může začít...

Zpočátku běh a obdivování krajiny a pak už jen chůze a skoro i lezení po čtyřech. Terén byl hodně náročný, Prašan a písek pod nohami klouzal. Slunce se o mě opíralo a špatně se mi dýchalo..

Hora mne překvapila svojí velikostí a nehostinností. Motala se mi hlava z převýšení a věděla jsem, že musím závod dokončit, neb jiná cesta není. Dole teplo a slunečno na hoře zima a mlha,přes kterou nebylo vidět. Konečně jsem v cíli a pomalu se otáčím, neb cítím, že za mnou kdosi běží? Jsem v němém úžasu, ohnutá stařenka pomalým tempem vážně běží zatím co já, už sotva jdu. Neskutečná úcta ke stařence. Později jsem se dozvěděla, že je to místní veteránka a úžasná běžkyně.

Horu Karwendel jsem tedy pokořila s úctou a pokorou. Dala mi, ale holka zabrat. Naštěstí jsme se dolů, už svezli všichni lanovkou....